Lezing: Misleiding in tijd van oorlog

0

1h30

Documentary

Release date : 28 Apr 2022

Het vestingstadje Theresienstadt in Tsjechoslowakije werd tussen 1941 en 1945 door de nazi’s gebruikt als concentratiekamp voor Joden uit verschillende Europese landen, waaronder 5000 joden uit Nederland.
Een ellendig oord, waar 33.000 mensen omkwamen door honger, ziekte en uitputting en van waaruit 88.000 mensen werden afgevoerd naar de vernietigingskampen.
In de zomer van 1944 werd in Theresienstadt in opdracht van de SS een propagandafilm gedraaid, die een volkomen leugenachtig beeld schilderde van het kamp.
Het was de bedoeling om de buitenwereld te overtuigen dat de joden niet slecht werden behandeld en er in welvaart leefden. De bekende Duits-joodse regisseur en gevangene Kurt Gerron werd aangewezen om de film te maken.
Over deze beruchte nazi-propagandafilm bestonden jarenlang allerlei misvattingen. Historicus Karel Margry, dé expert van deze film, ontzenuwt vele mythes aan de hand van filmfragmenten en geeft ook toelichting bij beelden van een film die al in 1942 in het kamp werd gemaakt.

De lezing wordt gehouden in het kader van het concertdrama Requiem van Theresienstadt op 19 juni a.s. in de Beurs van Berlage in Amsterdam, en de bijhorende film Defiant Requiem die op 20 juni in Koninklijk Theater Tuschinski wordt vertoond. Kijk voor meer informatie op: www.stemmenvanverzet.nl.

Infos, trailers & details

Lezing: Misleiding in tijd van oorlog

Search for sessions

No cinema?

Choose a cinema near you!

Do you have a question?

Visit our customer service page for the most frequently asked questions.

Go to customer service
What is Club Pathé?
How do I buy tickets?
How do I redeem a voucher?