Oscars 2020 | De winnaars

In de nacht van zondag 9 februari op maandag 10 februari zijn de 92e Academy Awards uitgereikt, de meest prestigeuze filmprijs ter wereld.  Dé prijs van de avond (Beste Film) ging naar Parasite, Joaquin Phoenix won Beste Acteur voor zijn spraakmakende rol als Joker (Joker) en Renée Zellweger (Judy) nam het beeldje voor Beste Actrice mee naar huis. 

Om de volledige lijst te bekijken, klik hier.

Beste film (Best Picture)

Le Mans '66 (Ford v Ferrari) 
The Irishman
Jojo Rabbit 
Joker 
Little Women
Marriage Story
1917 
Once Upon a Time in Hollywood
Parasite - (Winnaar)

Beste actrice (Actress in a Leading Role)

Cynthia Erivo “Harriet”
Scarlett Johansson “Marriage Story”
Saoirse Ronan “Little Women”
Charlize Theron “Bombshell” 
Renée Zellweger “Judy”  - (Winnaar)
 

Beste acteur (Actor in a Leading Role)

Antonio Banderas “Pain and Glory” 
Leonardo DiCaprio “Once Upon a Time in Hollywood”
Adam Driver “Marriage Story”
Joaquin Phoenix “Joker” - (Winnaar)
Jonathan Pryce “The Two Popes”
 

Beste actrice in een bijrol (Actress in a Supporting Role)

Kathy Bates, “Richard Jewell”
Laura Dern, “Marriage Story” - (Winnaar)
Scarlett Johansson, “Jojo Rabbit” 
Florence Pugh, “Little Women”
Margot Robbie, “Bombshell” 
 

Beste acteur in een bijrol (Actor in a Supporting Role)

Tom Hanks, “A Beautiful Day in the Neighborhood”
Anthony Hopkins, “The Two Popes”
Al Pacino, “The Irishman”
Joe Pesci, “The Irishman”
Brad Pitt, “Once Upon a Time in Hollywood”- (Winnaar)

Beste regisseur (Directing)

Martin Scorsese, “The Irishman”
Todd Phillips, “Joker” 
Sam Mendes, “1917” 
Quentin Tarantino, “Once Upon a Time in Hollywood”
Bong Joon Ho, “Parasite” - (Winnaar)  

Beste animatiefilm (Animated Feature Film)

“How to Train Your Dragon: The Hidden World” Dean DeBlois
“I Lost My Body” Jeremy Clapin
“Klaus” Sergio Pablos
“Missing Link” Chris Butler
“Toy Story 4”  Josh Cooley - (Winnaar)
 

Beste Documentaire

“American Factory,” Julia Rieichert, Steven Bognar -(Winnaar)
“The Cave,” Feras Fayyad
“The Edge of Democracy,” Petra Costa
“For Sama,” Waad Al-Kateab, Edward Watts
“Honeyland,” Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov
 

Beste niet-Engelstalige film (Best International Feature Film)

“Corpus Christi,” Jan Komasa
“Honeyland,” Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov
“Les Miserables,” Ladj Ly
“Pain and Glory,” Pedro Almodovar 
“Parasite,” Bong Joon Ho - (Winnaar)